Круглий стіл з програм міжнародного співробітництва Естонія/ЄС – Україна 2017

Учасники круглого столу під час дискусії

З метою інтеграції Харківського національного університету будівництва та архітектури до міжнародного інформаційного простору з питань науково-педагогічного співробітництва “Естонія / ЄС – Україна” за участю представників міжнародної програми, менеджерів компанії  “Scientific Route” кафедрою Економічної кібернетики та інформаційних технологій, 28 квітня 2017 року було проведено круглий стіл (Наказ №122 від 25.04.2017).

На зустрічі були присутні студенти та викладачі факультету економіки та менеджменту, зокрема викладачі кафедри Економічної кібернетики та інформаційних технологій, співробітники наукової бібліотеки університету та інших підрозділів, а також студенти. На початку круглого столу менеджери компанії Алдохін Денис Андрійович та Мекаренко Аліна Вікторівна виступили з доповідями «Перспективи та програми міжнародного співробітництва Естонія / ЄС – Україна 2017 для викладачів та студентів» та «Міжнародні наукомеричні бази даних».

Розглянуті питання:

1. Стажування в Євросоюзі - підвищення кваліфікації для університетських викладачів за напрямами: «Фінансова система Естонії та країн ЄС: структура, функціонування, інтегративні особливості»; «Правове регулювання економічної діяльності компаній в Естонії та в країнах ЕС: національні юридичні норми, директиви ЄС та інтегративні особливості»;  «Поглиблений курс корпоративної англійської мови»; «Бізнес в Європі: організація і розвиток бізнесу на території країн ЄС, управління проектами». 

2. Студентські програми стажування: «Організація та ведення бізнесу в ЄС та на міжнародному рівні»; «Поглиблений курс корпоративної англійської мови». (Організація проведення курсу (варіанти): on-line, комбінований варіант - детальніше на сайті http://route.ee/internships).

3. Оформлення патентів викладачам та науковцям дослідних інститутів:

  • європейське патентування ідей і розробок (забезпечується правовий супровід і захист інтелектуальної власності),
  • пошук потенційних споживачів об’єкта патентування з числа європейських промислових, фінансових та наукових установ.

В рамках даного напрямку передбачається реалізація для українських університетських викладачів та вчених дослідних інститутів можливості оформлення, правового супроводу та захисту інтелектуальної власності на рівні отримання європейського Патенту на свої інноваційні ідеї та розробки. Передбачається ряд практичних заходів з метою залучення європейських інвесторів для впровадження інновацій.

4. Видання монографій: видання монографій українською, російською, англійською мовою, розповсюдження друкованих екземплярів в наукові бібліотеки ЄС, on-line версія, присвоєння номера ISBN, присвоєння цифрового ідентифікатора DOI, відправка по бібліотеках України.

5. Участь у наукових конференціях в Євросоюзі: Physical Sciences and Engineering (комп’ютерні науки, хімічні науки, енергетика, матеріалознавство і т. д.); SосіаІ Sciences and Humanities (економіка, педагогіка, філологія, юриспруденція, психологія); Life Sciences (сільськогосподарські та біологічні науки, біохімія, генетика і молекулярна біологія і т. д.);  Health Sciences (медицина та стоматологія, фармакологія, токсикологія та фармацевтичні науки, ветеринарія та ветеринарна медицина). Детальніше на сайті http://route.ee/conferences).

6. Публікація матеріалів у міжнародних наукових журналах: EUREKA: Physics and Engineering, EUREKA: Social and Humanities, EUREKA: Life Sciences інших. (детальніше на сайті http://eu-jr.eu/).

Наприкінці дискусії було продемонстровано роботу з наукомеричною базою даних Scopus та іншими безкоштовними інтернет ресурсами. Обговорення тематики доповідей відбувалося в дружній, діловій атмосфері. На завершення круглого столу учасники одностайно висловили задоволення його результатами та необхідність подальших заходів цього формату.

 

Організатори круглого столу