Запрошуємо прийняти участь у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування 21 квітня 2018

Традиційно кафедра комп'ютерних наук та інформаційних технологій ХНУБА виступає в якості одного з трьох базових ВНЗ в Східному регіоні для проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, яка є 1/8 фіналу студентської першості світу з програмування. Регламент олімпіади визначався регламентом студентської першості світу з програмування (http://icpc.baylor.edu/).

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30 березня 2018 р. № 307 І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмуванняв в Харківській області призначено на 21 квітня 2018 р. З наказом можна ознайомитися тут.

І етап Олімпіади відбудеться у суботу 21 квітня 2018 р.

До участі в І етапі запрошуються ВСІ бажаючі команди кожного ВНЗ, без будь-якого попереднього відбору, як учасники його університетської олімпіади.

Крім студентів, до участі в цій олімпіаді запрошуються учні старших класів загальноосвітніх навчальних закладів, ПТУ, технікумів, коледжів та ВНЗ І і ІІ ступенів акредитації. Учні 11-класів та учні випускних курсів загальноосвітніх, ПТУ, технікумів, коледжів  та ВНЗ І і ІІ ступенів акредитації навчальних закладів мають створювати окремі команди, оскільки участь у ІІ і ІІІ етапах олімпіади зможуть взяти вже як студенти ВНЗ.

За результатами змагань І етапу три кращих команди кожного університету будуть нагороджені сертифікатами переможців І етапу. Кращі команди отримують право участі у ІІ етапі Олімпіади (1/4 фіналу першості світу). Всі учасники олімпіади та тренери олімпіади отримають сертифікати учасників.

Регламент олімпіади визначається регламентом студентської першості світу з програмування (http://icpc.baylor.edu/):

 • Команда складається з трьох основних та одного запасного студентів, а також тренеру.
 • Кожній команді надається один комп’ютер.
 • Командам буде запропоновано 10-15 задач різної складності, викладених українською та англійською мовами, тривалість змагань – 5 годин без перерви.
 • Мовами програмування на І етапі олімпіади є: С/С++,  С#, Java, Pascal, Python.
 • Перевірка розв'язків здійснюється автоматично, через Інтернет, з використанням  он-лайн системи проведення олімпіад ejudge.
 • Вимоги до учасників Олімпіади:
  • Користування допоміжними джерелами інформації, словниками та електронними пристроями не дозволяється.
  • студент повинен навчатися  по одній з програм даного навчального закладу;
  • протягом одного сезону студент може представляти тільки одну команду одного навчального закладу;
  • до змагань не допускаються учасники п’яти півфіналів Першості світу.
 • Вікові обмеження на участь в Олімпіаді повинні відповідати одній з вимог Першості світу:
  • на студентів бакалаврату не накладається вікових обмежень; 
  • вік студентів спеціалітету, магістратури та аспірантури не може  перевищувати 23 роки.
  • Назви команд повинні включати до свого складу префікс з абревіатурою навчального закладу. Наприклад, «KhNUCEA_MyTeam1», а не просто «MyTeam1»!!!

Для участі в олімпіаді необхідно до 7 квітня 2018 р. зареєструватися на сайтах https://icpc.baylor.edu/regionals/finder/ukraine-eastern-2018 та http://icpc.org.ua та надіслати до Харківського національного університету будівництва та архітектури електронною поштою на адресу LAleksej@kstuca.kharkov.ua:

 • прізвище, ім'я, по-батькові, моб. телефон та електронну адресу особи, відповідальної за участь навчального закладу в олімпіаді;
 • інформацію про університет (навчальний заклад) (Додаток 1 - форма та зразок заповнення);
 • анкети учасників Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, українською мовою (Додаток 2).

Кожна команда коледжу чи школи повинна зареєструватися на Всеукраїнську олімпіаду на сайті Всекраїнської олімпіади http://icpc.org.ua. В якості базового ВНЗ потрібно обрати Харківський національний університет будівництва та архітектури (Kharkiv (KhNUCEA)).

 

Контактна інформація:

доцент кафедри КНІТ Леуненко Олексій Володимирович,

е-mail: LAleksej@kstuca.kharkov.ua,  (067) 77-53-606.

 

Адреса Харківського національного університету будівництва та архітектури: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40; телефон: (057) 706-20-49; факс: (057) 700-02-50.

Tags: